We choose jewelry by the color of your hair or eyes

Pokud uvažujete o nákupu nových šperků, ale váháte se při výběru, může vám barva vlasů nebo očí pomoci jako průvodce. Přestože se často přehlíží barevný odstín vlasů, je to důležitá součást celkového dojmu, který pro nás určitý člověk dělá. Měli bychom to vzít v úvahu při výběru náušnic a náhrdelníků.

Kováři

Tmavá barva vlasů vám umožňuje nosit brilantní a odvážné barvy, jako je hluboká růžová, tmavě červená, světle modrá nebo zelená. Nádherný kontrast vytváří růžence, granáty, bílý topaz, fialový ametyst nebo červený rubín.

hnědé vlasy

Hnědá barva vlasů je plná mnoha drahokamů. Mohou být modré, tmavě červené nebo fialové. Ideální kameny zahrnují zafíry, modrý topaz, podzimní barvy jantaru nebo ohnivé rubíny. Vhodné jsou i ametystové, citrinové nebo turmalínové šperky.

Reddish

Barva vlasů bude nejlépe odpovídat neutrální barvě s tóny země, jako je tmavě zelená, tmavě modrá nebo žlutá. Výběr smaragdu, tanzanitu, citrinu, jantaru nebo opálu je ideální volbou drahých kamenů.

Blondýnky

Tyto ženy mají výhodu, protože jejich barva vlasů odpovídá většině barev, ale některé mohou dokonce podtrhnout krásu. Jsou to například modré safíry, topazas, akvamarín nebo tyrkysová. Velmi dobrou volbou jsou také smaragdy nebo oliviny. Jasná kůže a vlasy dodávají zdravé šperky drahokamů s oranžovými drahokamy.

Výběr šperků podle barvy očí

Dokonce i barva očí může způsobit, že klenotník stoupne nebo naopak.

Stříbro, platina nebo bílé zlato jsou vhodné pro modré oči. Jiskra jim dává achát, akvamarín, safíry, rubíny nebo červené drahokamy.

Teplé a chladné tóny vzácných kovů odpovídají zelené barvě očí. Při výběru kamenů jděte do menu smaragdů, ametystů, jadeitů, olivínů, tyrkysových nebo turmalínů.

Oříškové oči zvýrazní růžovou nebo fialovou barvu.

Hnědé a zlaté zlato, stříbro nebo platina jsou hnědé oči, zelené smaragdy, modré zafíry, ohnivé rubíny nebo tmavé granáty dominují kameny.